Firefox Reality – wersja przeglądarki dla VR i AR

Fot. Mozilla

Pokazana przez Mozilla Foundation nowa wersja Firefoxa przystosowana do obsługi za pomocą kontrolerów do urządzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości jest z pewnością interesująca. Czy znajdzie się jednak wielu chętnych by korzystać z sieci w ten właśnie sposób?  Urządzenia takie jak choćby gogle z programu Windows Mixed Reality stają się coraz bardziej popularne, a tym samym służą większej liczbie zadań.

Mozilla twierdzi, że przeglądarka została zaprojektowana z myślą o VR i AR. Okna w Firefoksie Reality są wyświetlane na tle animowanego lasu, a obsługa wyszukiwania głosowego oznacza, że ​​nie będzie trzeba używać klawiatury ekranowej zbyt często (choć nadal jest to jedyna opcja w trybie prywatnym). W przeglądarce brakuje również niektórych podstawowych narzędzi, takich jak zakładki i obsługa kont Firefox, ale Mozilla twierdzi, że planuje udostępnić te funkcje i wsparcie wideo 360 stopni „w nadchodzących miesiącach”.

To oczywiście wersja 1.0. Mozilla twierdzi, że 1.1 jest „tuż za rogiem”.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.