Firefox skorzysta z mocy karty grafiki

Mozilla planuje wprowadzenie projektu, dzięki któremu strony internetowe będą renderowane klatka po klatce, tak jak dzieje się to w grach. Dzięki temu oszczędzona zostanie moc obliczeniowa procesora. Jednak szybsze uruchamianie generowanych w ten sposób stron wymagać będzie mocnej karty graficznej. Użytkownicy słabszych kart zauważą to, gdy zechcą przetestować Firefox Nightly, bowiem w tej wersji przewidziano właśnie renderowanie stron z wykorzystaniem GPU.

Reklama

Firefox Nightly to następna generacja popularnej przeglądarki. Już teraz możecie ją pobrać, ale Mozilla lojalnie ostrzega, że jest to jeszcze wersja niestabilna. W przypadku użytkowników, którzy zdecydują się pobrać Nighlty, a korzystają z Windows 10 z jednostką Nvidii, wykorzystanie GPU zostało domyślnie włączone. Gdyby się okazało, że ma ono jednak zbyt małą moc, należy tę funkcję wyłączyć w opcjach sterownika karty graficznej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.