Gracz przeszedł Mario w 4 minuty i 55 sekund

Fot. Kosmic
Gracz o nicku Kosmic pobił rekord świata dotyczący jak najszybszego przejścia "Super Mario Bros.". Udaną walkę o rekord pokazał na żywo w sieci.

Nowy rekord świata w „Mario” wynosi 4 minuty, 55 sekund i 913 milisekund. Kosmic pobił rekord należący do innego Amerykanina o nicku Somewes. Jego wynik był gorszy o 332 milisekundy. Kosmic tym samym zbliżył się do granicy precyzji, z jaką można przejść popularną platformówkę Nintendo. Swoją grę Kosmic transmitował na Twitchu, a nagranie umieścił na YouTubie. Najszybszego na świecie „hydraulika” możecie zobaczyć poniżej:

Programy analizujące grę oszacowały teoretyczny czas do uzyskania przy naprawdę idealnym przejściu „Super Mario Bros.” na 4 minuty 54 sekundy i 30 milisekund. Zostaje jeszcze zatem teoretycznie możliwość poprawienia wyniku Kosmica o prawie dwie sekundy. Jednak w praktyce jest to niezwykle trudne i dla przeciętnego śmiertelnika raczej nieosiągalne. Jak widać powyżej, każdy ruch speedrunera jest przemyślany i dopracowany do perfekcji. Przejście „Mario” w tym stylu wymaga nie lada pamięci i refleksu.

Gracze rywalizują o miano najszybszego „Mario” na świecie (graf. Speedrun.com)

Kosmic zajmuje się speedrunningiem od dawna. Należy do niego 12 innych rekordów, większość w serii „Mario”. 4 miesiące temu przeszedł „Super Mario Bros.” grając jedynie jedną ręką w 4 minuty 59 sekund i 823 milisekundy. Oczywiście, eksperci Mario wiedzą, że ma on wiele sekretnych przejść, prowadzących między innymi przechodzić przez ściany (tzw. warpy) i w ten sposób pomijać niektóre poziomy. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź wirtualnych rywali Kosmica, choć rywalizacja jest coraz trudniejsza. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.