iPhone’y można restartować za pomocą… CSS-a

Fot. Pexels

Ekspert od zabezpieczeń, Sabri Haddouche, odkrył sposób na zrestartowanie iPhone’ów jedynie za pomocą kaskadowych arkuszy stylów. Cascading Style Sheets (w skrócie CSS) są obecne w większości stron internetowych. O ile część użytkowników wyłącza dla bezpieczeństwa uruchamianie JavaScriptu, o tyle zablokowanie CSS spowodowałoby, że strony stałyby się nieczytelne. Haddouche spowodował restart urządzenia za pomocą umieszczenia 3,5 tysiąca zagnieżdżonych znaczników div i użyciu parametru backdrop filter, który wykorzystuje silnik graficzny przeglądarki na przykład do rozmywania tła. Okazuje się, że można w ten sposób zmusić silnik Safari w iOS-ie do wykorzystania wszystkich zasobów komputera, co powoduje z kolei restart.

To kolejny błąd w oprogramowaniu Apple, który wykorzystują użytkownicy iPhone’ów. Na początku roku pisaliśmy o indyjskim symbolu, który zawieszał iOS-a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.