Netflix ma być bardziej europejski

Fot. Pexels

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce zarówno na Netfliksie, jak i w Showmaxie czy Amazon Prime znajdzie się więcej treści wyprodukowanych w Europie. Od grudnia tego roku zacznie prawdopodobnie obowiązywać prawo zmuszające serwisy streamingowe do zapewnienia minimum 30 proc. treści wyprodukowanych lokalnie. Dyrektor generalny Komisji Europejskiej Roberto Viola odpowiedzialny za prace KE m.in. nad technologiami potwierdził, że już w grudniu mają zacząć obowiązywać odpowiednie przepisy.

Reklama

Serwisy streamingowe będą musiały albo samodzielnie tworzyć produkcje w Europie albo je w Europie kupować. Innym rozwiązaniem będzie współfinansowanie europejskich produkcji filmowych. Nadawcy będą także zobligowani to lepszego prezentowania treści danego kraju. Każdy kraj europejski może samodzielnie podnieść próg lokalnych treści do 40 proc.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.