Polski Hyperloop wystartuje pod Łodzią?

Fot. Redbull

Jak podaje „Rzeczpospolita” firma Hyper Poland, planuje uruchomienie testów polskiej kolei próżniowej na przełomie 2019 i 2020 roku. która rozwija tę technologię, sprzeda część swoich udziałów inwestorom.

„Polski Hyperloop” ma działać na tych samych zasadach, co zachodnie odpowiedniki. W znajdującej się pod ziemią próżniowej tubie pojazd lewituje na poduszce magnetycznej. Pociągi zbudowane według tej technologii są w stanie zbliżyć się do prędkości dźwięku. Pierwszy test ma odbywać się w ledwie 500-metrowym obiekcie. Firma zbierać będzie fundusze na serwisie Seeders.

W zamian za część swoich udziałów spółka planuje pozyskać od inwestorów ok. 1,5 mln euro. Kilkanaście milionów złotych na testy może dołożyć Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – podaje Rzeczpospolita. Hyper Poland ubiega się o grant. Decyzja o jego przyznaniu zapadnie w październiku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.