mikrotransakcje

Strach, przemoc… i mikrotransakcje

Pan European Game Information, czyli popularna PEGI, organizacja określająca cechy gier sprzedawanych w Europie wprowadza nowe oznaczenie. Będzie to ostrzeżenie, że w danym tytule obowiązują mikrotransakcje. Ikona z dłonią trzymającą kartę kredytową powiadomi rodziców, że dziecko może skusić się podczas zabawy na dodatkowe opłaty.

Chodzi o to, aby rodzice dostali informację już w momencie zakupy gry, a potem mogli zdecydować, czy i w jaki sposób chcą monitorować wydatki swoich dzieci – tłumaczy zmianę Simon Little, szef PEGI.

Z badań wynika, że 40% dzieci korzysta w grach z mikrotransakcji. Jest kilka metod kontrolowania wydatków, jak limity czy wymóg użycia karty płatniczej, ale oznaczenie widoczne podczas zakupu też zapewne przyda się. System PEGI sygnalizuje ograniczenia wiekowe oraz charakter treści w grach, stosując ikony w rodzaju: „strach”, „przemoc”, wulgarny język” albo „używki”. Znak dotyczący mikrotransakcji („in-game purchases”) pojawi się na opakowaniach pod koniec roku.

Internet mówi, że użytkownicy z oznaczeń PEGI czasem drwią (graf. Demotywatory)
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.