Założyciele Instagrama odchodzą z koncernu Marka Zuckerberga

Z Facebookiem żegnają się twórcy Instagrama. Kevin Systrom był prezesem, a Mik Krieger dyrektorem ds. technologicznych w młodszym serwisie. Według amerykańskich mediów, rezygnacja menadżerów została spowodowana różnicą zdań pomiędzy nimi i szefem Facebooka. Napięcie miało dotyczyć przyszłości i rozwoju portalu służącego do publikacji zdjęć. Systrom w oświadczeniu podkreślił:

Urośliśmy z 13-osobowego zespołu do ponad tysiąca osób w biurach na całym świecie, cały czas budując produkty, których używa i które kocha społeczność ponad miliarda użytkowników.

Zuckerberg napisał z kolei:

Kevin i Mike to nadzwyczajni liderzy, a Instagram prezentuje efekty połączenia ich kreatywnych talentów. Wiele nauczyłem się, pracując z nimi przez ostatnie sześć lat i naprawdę dobrze wspominam ten czas.

Niespełna pół roku temu z Facebookiem pożegnał się Jan Koum, który był twórcą WhatsAppa, podobnie jak Instagram, przejętego przez społecznościowego giganta.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.