Cyfrowa i papierowa gra RPG razem

Niecodzienna współpraca między wydawcami gier: papierowych RPG i tych bardziej popularnych: komputerowych i konsolowych. Do gry „Call of Cthulhu” (dla Xbox One lub PS4), wydawanej w Polsce przez CD Projekt dołączany jest starter papierowego RPG „Zew Cthulhu” (dotyczy tylko gier kupionych w sklepach internetowym cdp.plg4l.pl lub w sklepach sieci Empik). Obie gry bazują oczywiście na twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, uważanego za jednego z ojców horroru.

Komputerowa i konsolowa gra „Call of Cthulhu” detektywistyczny RPG z elementami skradanki, utrzymany w klimacie psychologicznego horroru. Oparta na silniku Unreal Engine 4 gra wygląda nieźle, a mroczna historia zapowiada się ciekawie. Fabularna, papierowa wersja gry to oczywiście znacznie bardziej złożona forma rozrywki. Gra stworzona przez amerykańskie Chaosium Inc. będzie wydana w Polsce przez wydawnictwo Black Monk (które znacie z gier planszowych).

Dokładany do gry starter pozwoli nauczyć się podstawowych zasad i rozegrać pierwsze sesje w systemie „Zew Cthulhu”, którego kampania crowdfundingowa rusza już 31 października. Na Haloween. Przypadek?

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.