Cyfrowa i papierowa gra RPG razem

Niecodzienna współpraca między wydawcami gier: papierowych RPG i tych bardziej popularnych: komputerowych i konsolowych. Do gry „Call of Cthulhu” (dla Xbox One lub PS4), wydawanej w Polsce przez CD Projekt dołączany jest starter papierowego RPG „Zew Cthulhu” (dotyczy tylko gier kupionych w sklepach internetowym cdp.plg4l.pl lub w sklepach sieci Empik). Obie gry bazują oczywiście na twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, uważanego za jednego z ojców horroru.

Komputerowa i konsolowa gra „Call of Cthulhu” detektywistyczny RPG z elementami skradanki, utrzymany w klimacie psychologicznego horroru. Oparta na silniku Unreal Engine 4 gra wygląda nieźle, a mroczna historia zapowiada się ciekawie. Fabularna, papierowa wersja gry to oczywiście znacznie bardziej złożona forma rozrywki. Gra stworzona przez amerykańskie Chaosium Inc. będzie wydana w Polsce przez wydawnictwo Black Monk (które znacie z gier planszowych).

Dokładany do gry starter pozwoli nauczyć się podstawowych zasad i rozegrać pierwsze sesje w systemie „Zew Cthulhu”, którego kampania crowdfundingowa rusza już 31 października. Na Haloween. Przypadek?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.