Epic Games kupiło producenta oprogramowania antyhakerskiego

Kamu to fińska firma założona w 2013 roku i zajmująca się produkcją oprogramowania zwalczającego internetowych oszustów. Easy Anti-Cheat chroni ponad 80 gier i jest zainstalowana na ponad 100 milionach komputerów stacjonarnych na całym świecie. Od teraz jest własnością producenta „Fortnite”, czyli Epic Games. Trudno się dziwić, że firma inwestuje w rozwijanie technologii antyhakerskich biorąc pod uwagę, że Epic Games zainwestowało 100 milionów dolarów w rozwój e-sportu. Duże pule nagród przyciągają oszustów, zwłaszcza, kiedy turnieje rozgrywane są online. Niedawno pisaliśmy o tym jak dwóch graczy podglądało oficjalną transmisję podczas cyklu turniejów z pulą 37 milionów złotych.

Wiedza programistów z Helsinek pozwoli nie tylko zwalczać oszustwa w grach online, ale także szybciej odpowiadać na potrzeby graczy.

— Stworzenie i opublikowanie gry jest dziś dużym wyzwaniem, ale to jedynie połowa drogi. Narzędzia Kamu pozwalają rozwijać grę długo po premierze — komentuje prezes Epic Games, Tim Sweeney.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.