Fortnite – tryb ratowania świata za darmo dopiero w 2019 r.

Od jutra dodatkowa, halloweenowa zabawa.

Dopiero w 2019 r. Fortnite zacznie funkcjonować w modelu free-to-play. Wówczas gracze za darmo będą korzystać z trybu Battle royale oraz PvE – tryb ratowania świata.

Już w tym roku miał być to model bezpłatny, ale Epic Games zdecydowało o przeniesieniu terminu, tłumacząc to następująco: Postanowiliśmy opóźnić model free-to-play w Ratowaniu Świata. Do jego wprowadzenia konieczny jest szereg zmian w funkcjonalności mechanizmów oraz system skalowania serwerów, jakiego naszym zdaniem wymaga model darmowy. Od momentu premiery w lipcu 2017 roku kampania Ratowanie Świata znacznie się rozrosła, a popularność Fortnite sięgnęła niespotykanego dotąd poziomu. Musimy dostosować nasze możliwości do rzesz graczy, którzy dołączą do rozgrywki i zagwarantować im wrażenia na odpowiednim poziomie. Dotyczy to zarówno dotychczasowych, jak i nowych graczy, dlatego nie spieszymy się i dbamy, aby wszystko odbyło się tak, jak powinno.

W zamian za to Epic Games przygotowało halloweenowy event Koszmarów Czar. Zacznie się on już jutro, 24 października i potrwa aż do 26 listopada.