Intel i AMD: wyniki finansowe III kwartału

Dla Intela trzeci kwartał tego roku był kwartałem rekordowym. Firma odnotowała rekordowy kwartalny zysk za akcję wynoszący 1,38 dol. oraz rekordowy przychód w wysokości 19,2 mld dol. To wzrost w skali roku o 19 proc. Intel notowany na giełdzie NASDAQ ma się więc z czego cieszyć. Tym bardziej, że rok ten był dla niego niełatwy, m.in. ze względu na aferę związaną z podatnościami na Spectre i Meltodown. Zysk netto Intela za III kwartał wyniósł 6,4 mld dol.

Gorzej radzi sobie natomiast AMD. Przychody tej firmy w trzecim kwartale to raptem 1,65 mld dolarów. Różnica jest więc ogromna. Podobnie jak różnica w poziomie osiągniętego zysku netto. AMD zarobiło 102 mln dol. I po notowaniach NASDAQ widać, jak rynek zareagował na tę informację.

W naszych rankingach znajdziecie zarówno procesory Intela, jak i AMD. Na pierwszym miejscu oczywiście INTEL CORE I9-9900K, którego pierwsze testy już opublikowaliśmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.