october update

Kolejny kłopot po październikowej aktualizacji Windows

Po update Windows 10 o numerze 1809 użytkownikom zaczęły znikać pliki. Następnie problem mieli posiadacze niektórych komputerów HP, które przestały się uruchamiać po dokonaniu aktualizacji, wyświetlając „Błękitny ekran śmierci”. Teraz pojawiły się doniesienia, że zaktualizowany system przestał „widzieć” kartę dźwiękową. Sterowniki przestały działać, a system przestał je widzieć. Nie pomaga też ręczne przeinstalowanie sterowników. I dotyczy to kart dźwiękowych różnych producentów. Przy czym w niektórych przypadkach brak dźwięku podczas odtwarzania filmów, choć jest w grach. Za to w grach brak dźwięku przestrzennego.

Microsoft proponuje następujące rozwiązanie problemu. W menedżerze urządzeń należy odnaleźć urządzenie SST  i sprawdzić numer wersji sterownika. Jeśli jest to 9.21.0.3755, należy sterownik usunąć, gdyż jest wadliwy. Odinstalowując sterownik należy zaznaczyć także opcję usuwania go z systemu. Dźwięk powinien działać po ponownym uruchomieniu komputera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.