Lodówkomaty inPostu

Firma InPost wprowadza sieć lodówkomatów, z których będzie można odbierać m.in. zakupy spożywcze z sieci handlowych. W Warszawie stanęło już 35 urządzeń, w Krakowie 15. Trwa produkcja kolejnych maszyn. Same lodówkomaty wyglądają jak paczkomaty, ale utrzymują odpowiednią temperaturę (- 18 st.°C, +4 st.°C i + 16 st.°C). Rzecznik prasowy przyznał, że InPost podpisał już umowę z dwoma dużymi sieciami handlowymi, a kolejnych 10 zainteresowanych jest współpracą.

Reklama

Zarówno w pełni samoobsługowe sklepy, jak i lodówkomaty, czy coolomaty (funkcjonujące na razie tylko w Warszawie) to ewidentna odpowiedź branży na zakaz handlu w niedzielę. Zautomatyzowana sprzedaż oraz dostawy do chłodnych przechowalni to sposób obejścia tego zakazu oraz przygotowanie się do roku 2020. Wtedy jedynie kilka niedziel w roku nie będzie objętych zakazem handlu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.