messenger

Messenger: niebawem trwale usuniesz wysłane wiadomości

Według blogerki Jane Manchun Wong, portal Marka Zuckerberga wkrótce może udostępnić opcję kasowania wysłanych wiadomości. Wong pokazała screenshoty, na których widać nową funkcję. Unsend Message pozwoli usunąć coś, co wysłaliśmy, również z urządzenia odbiorcy.

Tweet Wong może być dowodem, że do publicznej premiery Unsend Message jest blisko. Unsend Message ma różnić się od istniejącej w komunikatorze funkcji Delete Message. Ta ostatnia kasuje tylko wiadomości po naszej stronie. Messenger da szansę usunięcia naszej wypowiedzi także z cudzego telefonu i komputera. Podobna funkcja działa już w WhatsAppie.

Dotychczas wydawało się, że nie ma sposobu, żeby (skutecznie) skasować w Messengerze wysłaną wiadomość. Tymczasem w kwietniu wszystkie wiadomości wysłane przez Marka Zuckerberga i wysokich rangą szefów Facebooka zniknęły ze skrzynek ich odbiorców. Jak tłumaczył Facebook, po zhakowaniu w 2014 roku skrzynek pocztowych Sony, amerykańska korporacja wprowadziła szereg zmian mających na celu ochronę komunikacji swoich menadżerów. Objęły one ograniczenie okresu przechowywania wiadomości Marka Zuckerberga w programie Messenger. Potem portal poinformował, że szef serwisu nie skorzysta ponownie z funkcji Unsend Message aż nie będzie dostępna dla wszystkich. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.