Microsoft Xbox Game Pass dla PC?

Wiele gier dostępnych za około 40 złotych miesięcznie. Możliwe, że już niedługo usługa znana z konsoli Xbox One trafi na komputery z Windows.

Gry to potężny biznes. Microsoft wyczuł to już wiele lat temu, wypuszczając konsolę Xbox. Wraz z jej kolejnymi generacjami znaczenie konsol rosło. Microsoft nie rezygnuje jednak z rozwijania platformy Windows PC jako środowiska dla graczy. Zachęcić do grania na komputerze ma udostępnienie „pecetowcom” Xbox Game Pass, a więc usługi abonamentowej, kosztującej 10 dolarów miesięcznie, w ramach której co miesiąc użytkownicy zyskują dostęp do ponad 200 gier.

Przeniesienie Game Pass nawet na PC będzie dużym elementem zwiększenia siły naszej społeczności graczy – powiedział CEO Microsoftu Satya Nadella podczas konferencji na temat finansów firmy.

Podobną usługę gracze pecetowi znają chociażby w postaci należącego do Electronic Arts Origin Access. Czy znana z Xbox One usługa Game Pass znajdzie nabywców na PC? Wiele zależy od oferowanych gier.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.