Nokia 7.1 pojawi się w sprzedaży w połowie października

Fot. HMD
Nowy smartfon fińskiego producenta ma 5,8-calowy ekran LCD, procesor Snapdragon 636 i 3 lub 4 GB RAM. Dostępne są wersje z 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Telefon pojawi się w Polsce 15 października w cenie 1500 złotych.

Smartfon w czasie rzeczywistym konwertuje obraz z SDR do HDR. Automatycznie też skalibruje podświetlenie w zależności od warunków pogodowych. Podobnie jak inne smartfony, także i Nokia pozwala robić zdjęcia z efektem bokeh przy pomocy dwóch przednich aparatów, z których główny ma 12 megapikseli i wartość przysłony f/1.8. Drugi zaś to monochromatyczny aparat o rozdzielczości matrycy 5 megapikseli. Główny aparat telefonu ma 12 megapikseli i drugi, 5-megapikselowy obiektyw.

Warto też wspomnieć o tzw. bothies, czyli funkcji robienia jednoczesnego zdjęcia przy użyciu przednich i tylnych obiektywów. To autorski pomysł HMD Global, który w ciekawy sposób wykorzystuje możliwości telefonu. Nokia 7.1 ma też baterię o pojemności 3050 mAh, którą naładujemy do połowy w około pół godziny dzięki technologii szybkiego ładowania. To w końcu telefon z rodziny Android One. Oznacza to, że otrzyma w niedalekiej przyszłości aktualizację do najnowszego Androida 9 Pie. Szkoda jedynie, że w naszym kraju pojawi się jedynie bardziej okrojony wariant z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.