Opaska fitbit pomogła znaleźć mordercę

Jak donosi serwis Tech Crunch, to kolejny przypadek, gdy opaska fitness umożliwia znalezienie przestępcy. Tym razem opaska Fitbit (tutaj znajdziecie ceny) ułatwiła schwytanie mordercy. O zamordowanie swojej pasierbicy oskarżony został 90-letni Anthony Aiello. Mężczyzna odwiedził pasierbicę i choć twierdził, że zostawił ją w dobrym zdrowiu, to odczytanie danych z urządzenia dowiodło, że po jego zjawieniu się opaska odnotowała najpierw gwałtowny wzrost tętna, a potem jego spadek. Pięć minut po opuszczeniu domu przez Anthony’ego Aiello opaska przestała rejestrować pracę serca.

Reklama

Kilka dni po wizycie ojczyma, kobieta została znaleziona martwa w domu, ze śladami urazów na ciele. Policja wykorzystała dane z monitoringu opaski i na ich podstawie odtworzyła przypuszczalny przebieg wydarzeń. Fitbit w przypadku naruszenia prawa udostępnia zgromadzone dane organom ścigania.

90-letni Anthony Aiello oskarżony został o zabicie pasierbicy na podstawie danych zebranych z fitopaski. Fot. San Jose Police Department
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.