PIERWSZE WRAŻENIA: Huawei Mate 20 Pro

Zadziwiające - chociaż to linia P jest przeznaczona dla konsumentów, to teoretycznie biznesowe smartfony z rodziny Mate już drugi rok z rzędu okazują się znacznie ciekawsze wizualnie.

Pora powiedzieć o największej chyba wadzie Mate 20 Pro – nowym formacie kart pamięci. W telefonie zastosowano hybrydowy dualSIM, jednak drugie gniazdo SIM zamiast kart microSD obsługuje karty nazwane nanoSD. Jest to opracowany przez Huawei zamknięty standard kart pamięci o rozmiarach i złączach odpowiadających kartom nano SIM. Według dostępnych obecnie informacji, karty mają parametry szybkości odpowiadające z grubsza kartom microSD i będą kosztowały o około 20-30% więcej od nich. Będą też produkowane wyłącznie przez firmę Huawei.

Szufladka na kartę SIM, mogąca także obsłużyć kartę pamięci nowego formatu: nanoSIM (fot. Konstranty Młynarczyk)

Póki co nie wiadomo, czy format nanoSD trafi także do niższych modeli Huawei, czy przeznaczony jest wyłącznie dla urządzeń flagowych. Dla dobra użytkowników, a także w dłuższej perspektywie, także firmy, lepiej żeby prawdziwy był ten drugi scenariusz. O ile dla osoby wydającej ponad 4 tysiące złotych na smartfon dokupienie trochę droższej karty nie jest problemem, o tyle w segmentach, gdzie cena odgrywa poważną rolę, brak możliwości użycia posiadanych już kart i wyższa cena nowych na pewno byłaby dużym problemem.

Reklama

PODSUMOWANIE:

Na ostateczny werdykt trzeba będzie poczekać do pełnych testów, ale w tej chwili Huawei Mate 20 Pro wygląda na najlepszy smartfon na rynku. Oferuje potężną wydajność oraz więcej niż którykolwiek z konkurentów w trzech kluczowych dziedzinach: możliwości fotograficzno-filmowych, czasu pracy na baterii oraz bezpieczeństwa. Do tego dochodzi szereg ułatwiających życie drobiazgów. Efekt psuje tylko ten zaskakujący ruch z nowym formatem kart pamięci. Każdemu, kogo na niego stać, Mate 20 Pro powinien służyć doskonale.

Najlepsze smartfony znajdziecie w naszym rankingu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.