PlayStation 5 i wsteczna kompatybilność

Sony zarejestrowało w amerykańskim urzędzie patentowym patent technologii o nazwie „Remastering by emulation”. Pomysł dotyczy możliwości technologii, umożliwiającej wyświetlanie starszych programów, (przeznaczonych pierwotnie na wyświetlacze o niższej rozdzielczości) na współczesnych ekranach bez modyfikowania oryginalnego kodu. Przy czym jakość remasterowanego obrazu i dźwięku ma pozostać równie wysoka jak oryginału. Oznaczać to może, że kolejna generacja PlayStation zyska wsteczną kompatybilność. W opisie patentu znalazła się również informacja o wyświetlaczach urządzeń przenośnych, w tym PSP.

Reklama

Jest więc spora nadzieja, że na PS5 będzie można uruchamiać gry starszych generacji. To dobra wiadomość dla nabywców nowej konsoli, którzy w końcu nie będą mieli problemu z posiadaniem sprzętu i brakiem gier. A to z kolei zapewni Sony, że będą chętni na nową konsolę. Lista gier byłaby w tym przypadku imponująca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.