samsung patent

Samsung chce ukryć przedni aparat pod ekranem

Fot. technology news world

Według nieoficjalnych informacji użytkownika Twittera @SamsungMobile.News, który w przeszłości dostarczał wiele potwierdzonych przecieków, Samsung pracuje już nad technologią pozwalającą ukryć przednią kamerę pod wyświetlaczem. Firmie rzekomo udało się już skonstruować kilka prototypów, ale rozwiązanie nie trafi na rynek najprawdopodobniej przed 2020 rokiem. Wiadomość ta brzmi dość wiarygodnie ponieważ już na początku br. do sieci trafił patent koreańskiego producenta dotyczący właśnie takiej funkcjonalności.

Pomysł jest na pewno dużo ciekawszy niż stosowane obecnie wycięcia w ekranie, ale może być znacznie trudniejszy w realizacji niż schowanie pod wyświetlaczem skanera linii papilarnych czy głośnika. Należy bowiem myśleć nie tylko o czytelności ekranu w punkcie obiektywu, ale też o zapewnieniu obiektywowi należytej przezroczystości. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.