samsung notch

Samsung jednak z notchem?

Fot. letsgodigital-org
Do tej pory Samsung wyraźnie odcinał się od wzornictwa z wyciętym ekranem. Do sieci trafił jednak patent, który producent złożył w kwietniu ubiegłego roku. Prezentuje on smartfon z małym notchem na przednią kamerę oraz szeregiem pozostałych sensorów ukrytych w górnej części przedniej ramki.

Bezramkowe wzornictwo wymusza na producentach nowe sposoby rozmieszczania sensorów takich jak czujnik zbliżeniowy czy czujnik światła. Ramki się kurczą, a powierzchnie ekranowe rosną. W kwietniu br. Samsung złożył w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych wniosek, w którym zastrzega opracowaną przez siebie konstrukcję. Z patentu wynika, że opisywane wyżej sensory miałyby zostać ulokowane tuż pod powierzchnią górnej ramki. Przesłaniałaby je tylko siateczka otworów, przez które przedostawałoby się światło.

samsung
Notch przypomina wycięcie z Essential Phone’a (fot. letsgodigital.org)

Niestety krawędź jest za wąska na umieszczenie w niej przedniej kamery, dlatego Samsung myśli jednak o wycięciu w ekranie, ale bardzo niewielkim – w formie „łezki”.

Chociaż producent ma już patenty na schowanie aparatu pod ekranem, to nie wiemy czy takie rozwiązanie na ten moment jest na tyle niezawodne lub tanie, by mogło trafić do kolejnych modeli. Konkurencja nie śpi i Samsung, pomimo swojej niechęci do notchy, może rozważać taką alternatywną konstrukcję. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie patenty trafiają do urządzeń końcowych. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.