panasonic

Wear Space – słuchawki ograniczające widzenie peryferyjne

Wear Space składają się z lekkiego, zawiniętego panelu z tkaniny, w środku którego znajdziemy parę słuchawek Bluetooth. Materiał zasłania horyzontalne pole widzenia o około 60 procent, dzięki czemu użytkownik może skoncentrować się wyłącznie na pracy tuż przed sobą, a nie na współpracownikach siedzących gdzieś obok czy innych rzeczach rozpraszających uwagę. Słuchawki mają też wbudowaną opcję redukcji szumów z otoczenia. Całość ładuje się przez USB i na jednym cyklu jest w stanie przepracować 20 godzin. Zdaniem projektantów biura Future of Life, które należy do Panasonica, założenie takiego gadżetu na głowę to też wyraźny komunikat dla pozostałych osób, że użytkownik nie ma teraz ochoty czy czasu na rozmowę i jest zajęty własnymi sprawami.

Aktualnie Wear Space zbiera fundusze w japońskim serwisie crowdfundingowym. Gadżet można tam zamówić za 250 dolarów (ok. 930 zł). Twórcy uzbierali już połowę wymaganych środków (ok. 267 tys. zł).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.