AMD Ryzen 3700U wypatrzony

Mimo sukcesów na rynku procesorów desktopowych, mobilna odmiana Ryzenów wciąż nie może się wybić na zdominowanym przez procesory Core rynku laptopów. Wypatrzony w bazie popularnego programu SiSoft Sandra procesor ze zintegorowanym układem graficznym będzie zapewne kolejną próbą AMD by zmienić tę sytuację. Ryzen 3700U (zapewne finalnie Ryzen 7 3700U) będzie następcą Ryzena 7 2700U. Układ należy do rodziny procesorów na mapie drogowej AMD nazwanych „Picasso” i będących następcami Raven Ridge. Będzie to jednostka 4-rdzeniowa i 8-wątkowa, taktowana 2,2 GHz i 3,8 GHz w trybie turbo.

Nowy układ AMD będzie miał zintegrowany układ Radeon Vega 10, co oznacza, że jak na iGPU możliwości graficzne będą naprawdę znaczące (fot. wccftech)

Nie będzie to jednak układ korzystający z architektury Zen2, a podobnie jak Raven Ridge, z Zen+. Premiery tego układu należy oczekiwać na początku 2019 roku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.