Do Polski wchodzi N26 – bank całkowicie internetowy

Konto można założyć przez aplikację na smatfonie. I przez nią wygodnie obsługiwać.

Pochodzący z Niemiec Bank N26, który zaczynał jako start up, funkcjonuje już w 22 europejskich krajach. Ostatnie kraje, w których się pojawił to Polska, Dania, Norwegia i Szwecja.

„Rachunki bankowe są prowadzone w euro i oferowane wraz z bezpłatną kartą debetową Mastercard. Klienci N26 mogą organizować, wypłacać i wydawać pieniądze, a także całkowicie kontrolować swoje finanse za pomocą smartfonów” – można było przeczytać w komunikacie prasowym N26.

Konto można założyć bezpośrednio przez aplikację lub przez stronę. Według informacji podawanej przez banko potrzeba na to mniej niż 8 minut. Aplikację można pobrać z Google Play. Platforma bankowa N26 oferuje użytkownikom prywatnym i firmom prowadzenie konta w euro obsługiwanego wyłącznie za pomocą aplikacji działającej w smartfonie. Klienci w ramach umowy podstawowej otrzymują darmową kartę Mastercard. Poza podstawowym bezpłatnym kontem można wybrać jeszcze opcję Black (9,90 euro miesięcznie) lub Metal (16,90 euro miesięcznie). W przypadku kont płatnych klienci dostają dodatkowo m.in. pakiet ubezpieczeniowy i dedykowaną im obsługę (konto Metal).