farming simulator

Najnowszy Farming Simulator teraz także na C64

Na fali popularności konsol retro Giants Software postanowiło zrobić fanom marki swojego rolniczego symulatora ciekawy prezent. Do kolekcjonerskiego pakietu na PC dołączono konwersję gry, którą można uruchomić na Commodore 64.

20 listopada „Farming Simulator 19” trafił na komputery PC i konsole Xbox One oraz PS4. Gra otrzymała nowy silnik, który przenosi oprawę wizualną na wyższy poziom, co zdecydowanie docenili gracze i recenzenci. W serwisie Metacritic pecetowa wersja ma ocenę 7,6/10. Gdy 1 kwietnia br. Giants Software opublikowało film prezentujący grę w wersji na Commodore 64 nikt nawet przez chwilę nie wątpił, że ta „zapowiedź” była sentymentalnym żartem. Przypomnijmy sobie raz jeszcze ten materiał.

Tymczasem teraz okazało się, że Giants Software naprawdę przeniosło swój rozbudowany symulator na tę archaiczną konsolę. Gracze, którzy pokusili się o pakiet kolekcjonerski na PC, na dołączonej do zestawu płyty CD znaleźć mogą obraz gry o emulator. Konwersja działa zarówno na klasycznym Commodore 64 jak i nowej wersji C64 Mini. Gdyby oryginalną grę wydano na dyskietkach, potrzebowano by ich aż 23 tysiące. Ułożone jedna na drugiej tworzyłyby wieżę o wysokości ponad 55 metrów. W przyszłości Giants Software planuje wydać konwersję w samodzielnym wydaniu.

Reklama

Pomysł jest z pewnością oryginalny i na pewno spodoba się miłośnikom gier retro. Nostalgia jest teraz w cenie. Wielu topowych producentów konsol zdecydowało się na wydanie miniaturowych wersji swoich flagowych niegdyś urządzeń. Możemy zatem zagrać na NES Classic, Atari VCS, Sega Mega Drive Mini czy PlayStation Classic. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze monitory dla graczy m.in. Samsung C24FG70 i Eizo Foris FS2735.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.