Nie żyje Mario Segale. Prawdziwy Super Mario

O śmierci Mario Segale’a poinformował serwis BBC. Człowiek, któremu jeden z super braci (drugi ma na imię Luigi) zawdzięczał imię, zmarł 27 października, ale rodzina poinformowała o tym dopiero kilka dni później. Mario Segale miał 84 lata.

W prawdziwym życiu Mario Segale zajmował się handlem nieruchomościami. To on na początku lat 80 wynajął magazyn japońskiej firmie Nintendo. Programiści pracowali wówczas nad prostą platformową grą o hydrauliku. Zabawa polegać miała głównie na skakaniu, bohater nazywał się więc na początku Jumpman. Jednak autorzy gry zdecydowali, że to mało przyjazne imię i potrzebne jest prawdziwe. Stanęło na Mario, na cześć uprzejmego właściciela garażu Mario Segale’a.

„Wciąż czekam na swój królewski czek” – zażartował Segale w wywiadzie, jakiego udzielił „Seattle Times” w 1993 roku.

W tym samym roku na ekrany wszedł film inspirowany grą. Dzieło może nie najwybitniejsze, ale cieszące się sympatią widzów i z bardzo dobrą ścieżką dźwiękową. 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.