Nowy Xbox One bez napędu?

Serwis Thurrott poinformował, że nowa wersji konsoli Xbox One ma być pozbawiona napędu optycznego. Ten zabieg pomoże obniżyć producentowi cenę o ok. 100 dol. (aktualne ceny znajdziecie tutaj). Odchudzona wersja konsoli ma pojawić się wiosną przyszłego roku. Według serwisu nie będzie to jednak urządzenie wchodzące w skład następnej generacji konsol, które roboczo nazywane są Scarlett. Jednym z modeli wchodzących w skład rodziny Scarlett ma być właśnie urządzenie będące rodzajem przystawki streamingowej. Serii Scarlett można się spodziewać dopiero w 2020 r.

Reklama

Nowa wersja Xboxa One nie powinna różnić się wyglądem. Jednocześnie, wg cytowanego serwisu, Microsoft przygotowuje program dla tych osób, które posiadają pudełkowe wersje gier. Program „disc to digital” ma pozwolić na wymianę fizycznych nośników na możliwość pobrania plików. W tym celu trzeba się będzie zapewne udać do sklepu biorącego udział w programie, gdzie w zamian za płytę, nabywca otrzyma klucz do edycji cyfrowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.