Pancerny tablet Panasonica

Panasonic znany jest ze swojej serii Toughbook. Na ogół nazwa tłumaczy wszystko, bo to najczęściej laptopy klasy rugged. Jednak wśród Toughbooków istnieją także tablety. Takie jak zaprezentowany dziś nowy model Toughbook FZ-N1 z systemem Android i zintegrowanym czytnikiem kodów kreskowych. Jest to nietypowe urządzenie stanowiące połączenie tabletu, smartfonu i terminala przenośnego do pracy w terenie. Względem wersji zaprezentowanej pierwotnie dwa lata temu, nowy tablet japońskiej firmy jest bardziej wytrzymały oraz oczywiście bardziej wydajny. Korzysta także z nowszego systemu: Android 8.1 Oreo z możliwością aktualizacji do systemu Android 9.0 Pie. Jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, 3GB RAM i 32GB pamięci flash. Wydłużył się także czas pracy na baterii: z 8 do 12 godzin.

Jak na Toughbooka przystało, urządzenie jest wodoodporne (fot. Panasonic)

Najnowszy model FZ-N1 jest zdaniem producenta wytrzymalszy niż poprzednik. Wytrzymuje upadek z wysokości do 210 cm (co potwierdziły testy MIL-STD-810G). Ponadto jest w stanie pracować w temperaturach od -20°C do +50°C.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.