Recenzja wideo: urządzenie wielofunkcyjne OKI MC573

MC573dn drukuje z rozdzielczością do 1200 punktów na cal (dpi) bez interpolacji przy prędkości 30 stron na minutę (tak samo w trybie czarno-białym, jak i w kolorze). Możliwy jest też druk na nośnikach o niestandardowym rozmiarze (1320 mm) i wykorzystanie papieru o podwyższonej gramaturze (do 220g/m2). Standardowym wyposażeniem jest druk dwustronny. Podłączenie do sieci zapewnia moduł Wi-Fi (opcja) lub klasyczny kabel (drukarka ma wbudowany moduł Gigabit Ethernet 1 Gb/s). 7-calowy kolorowy ekran dotykowy umożliwia drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych (za pomocą aplikacji OKI Mobile Print, o ile drukarka korzysta z Wi-Fi). Maksymalna obciążalność to 60 tys. stron.
Recenzja wideo: urządzenie wielofunkcyjne OKI MC573

Drukarka korzysta z otwartej platformy OKI sXP (ang. smart Extendable Platform), która umożliwia integrację z systemami do zarządzania obiegiem dokumentów firm trzecich, na przykład Drivve czy PaperCut. Jednocześnie MC573dn może pracować z oprogramowaniem do zarządzania obiegiem dokumentów o nazwie Sendys Explorer. Ponad to urządzenie wyposażone jest w moduł skanowania (maks. 600 x 600 dpi) oraz wysyłania faksów. To ostatnia usługa może wydawać się archaiczna w dobie poczty elektronicznej, ale jednak w dalszym ciągu pozostaje w użyciu.

Wbrew pozorom model OKI MC573dn jest zaawansowanym urządzeniem, zdecydowanie czymś więcej niż zwykłą drukarką. Sendys Explorer, czyli aplikacja służąca do obsługi tzw. druku podążającego doskonale sprawdzi się w każdej firmie, której zależy na dwóch kwestiach: na porządku w dokumentacji i oszczędności papieru. Jednocześnie jest to urządzenie sprzedawane za bardzo przyzwoite pieniądze. Koszt zakupu to ok. 1500 zł. A technika LED zapewnia długie życie urządzenia. 3-letnia gwarancja (po rejestracji) też jest ważnym argumentem, na rzecz jej wyboru. Pełną specyfikację techniczną znajdziecie tutaj. |CHIP