Rząd Izraela wzywa do bojkotu serwisu Airbnb

Serwis Airbnb.com usunął ze swoje oferty mieszkania znajdujące się w izraelskich osiedlach na Zachodnim Brzegu Jordanu. Pełne oświadczenie firmy dotyczące tego kroku przeczytacie tutaj. Oczywiście, zrobił to dopiero po krytyce aktywistów, którzy twierdzą, że serwis nie powinien czerpać zysków z terenów, z których wysiedleni zostali ludzie. W odpowiedzi na posunięcie AIrbnb minister ds. bezpieczeństwa publicznego Izraela, Gilad Erdan, wezwał do bojkotu Airbnb.

Podczas konferencji zorganizowanej przez „Jerusalem Post” powiedział: Wzywam dziś wszystkich, którzy wspierają Izrael i sprzeciwiają się dyskryminacyjnym bojkotom: przestańcie korzystać z Airbnb i wybierzcie inne serwisy. A tak przy okazji – Booking.com to świetna usługa. Natomiast izraelski minister turystyki Jariv Lewin nazwał posunięcie Airbnb „najbardziej nędznym z nędznych”.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.