Skandal seksualny w Riot Games

Fot. Chris Yunker
Jessica Negron i Melanie McCracken złożyły pozew przeciwko Riot Games. Producent gry "League of Legends" oskarżany jest o dyskryminację ze względu na płeć. W firmie miało dochodzić do molestowań seksualnych i nierównego traktowania zarówno pod względem obowiązków jak i finansowym.

Panie zarzucają kierownictwu producenta ger stworzenie atmosfery, która sprzyjała jedynie mężczyznom i molestowaniu seksualnemu. Warto zaznaczyć, że w Riot Games pracuje około 2,5 tysiąca osób. Wiele z nich w siedzibie firmy w Los Angeles. W pozwie mowa jest także o mobbingu. Według Negron i McCracken, kobietom zdecydowanie trudniej było awansować. Miały też niższe zarobki niż mężczyźni na podobnych stanowiskach i były szykanowane za samo to, że były kobietami.

Riot Games to producent popularnej gry MOBA „League of Legends” (graf. Riot Games)

Jeszcze bardziej szokujące są opisy molestowania seksualnego. Kobiety były chwytane za krocze, słyszały sprośne dowcipy i dostawały od innych pracowników zdjęcia genitaliów. Co więcej, menadżerowi stworzyli ranking i listę atrakcyjnych seksualnie pracownic, którą przesyłali sobie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Negron i McCracken oskarżają też firmę o dyskryminację ze względu na płeć i nierówne traktowanie wobec mężczyzn. Jessica Negron zrezygnowała z pracy po tym, jak nie otrzymała awansu. Wcześniej przez rok zastępowała jednego z menadżerów, nie dostając za to podwyżki. Zamiast niej, dyrekcja zdecydowała się awansować trzech mężczyzn.

W sprawie obecnie toczy się śledztwo. Oskarżyciele chcą, aby je rozszerzyć o wszystkie kobiety, które pracowały w Riot Games i doświadczyły podobnego traktowania jak Negron i McCracken w ciągu ostatnich 4 lat. Przedstawiciele firmy nie chcą komentować zarzutów. Zaznaczają jednak, że traktują wszystkie oskarżenia poważnie i zapewniają, że będą przedmiotem wewnętrznego śledztwa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.