Vimeo otwiera portal z holograficznymi filmami

Vimeo to portal, który pozwala oglądać i publikować filmy. Teraz także trójwymiarowe. Filmy 3D są udostępniane w specjalnym formacie. Aby nagrać holograficzny film potrzebny jest zainstalowany silnik Unity wraz z biblioteką Vimeo, a także biblioteka HoloPlay udostępniona przez Looking Glass. Wszystkie kroki potrzebne do stworzenia takiego filmu opisano w poradniku w serwisie GitHub.
Vimeo otwiera portal z holograficznymi filmami

Looking Glass to ekran 3D, którego produkcja została sfinansowana na Kickstarterze. Standardowa wersja urządzenia kosztuje 600 dolarów (2250 złotych) i ma 8,9-calowy ekran. Główną zaletą rozwiązania jest brak konieczności noszenia specjalnych okularów czy gogli, jak w przypadku wirtualnej rzeczywistości.

[banner slot=”text”]

Holograficzne wyświetlacze od dawna są obecne w literaturze i filmach science-fiction. Trudno się zatem dziwić zainteresowania tą technologią. W październiku na rynku pojawił się pierwszy smartfon z holograficznym wyświetlaczem Hydrogen One. Jednak bez filmów 3D zarówno smartfon RED jak i Looking Glass pozostaną ciekawostką. Dlatego inicjatywa Vimeo jest tak ważna dla rozwoju i popularyzacji tego rodzaju innowacyjnych rozwiązań. | CHIP