3DMark Port Royal – data premiery, cena i zwiastun

Nowy program do testowania kart graficznych jest z całą pewnością potrzebny. Nie dlatego, że dotychczasowe testy są zbyt mało wymagające, ale dlatego, że nie obsługują ray-tracingu.

O 3DMark Port Royal napisaliśmy wcześniej w charakterze zapowiedzi (które właściwie się potwierdziły). Teraz znamy więcej szczegółów. A te wyglądają obiecująco. Już za niecały miesiąc nowy benchmark graficzny trafi do sprzedaży. Producent, Ul Benchmarks, ujawnił datę premiery. Ta już 8 stycznia. Cena to sprawa nieco bardziej złożona. Benchmark będzie miał zróżnicowaną cenę w zależności czy kupujący posiada 3DMarka w wersji Advanced Edition lub Professional Edition. Wówczas cena Port Royal to 2,99 dolara (aktualnie około 11 zł). Jeżeli jednak takiej licencji nie mieliśmy program kosztował nas będzie 29,99 dolarów, czyli około 120 złotych. Będzie to pierwszy niezależny benchmark mierzący wydajność ray-tracingu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.