zrzut ekranu z serwisu umożliwiającego wynajem komputerów

Chcesz pograć – wynajmij komputer

Lubicie grać, ale nie macie na to czasu? Nęci was gamingowy komputer, ale wiecie, że zakup jest bez sensu, bo zasiądziecie do niego zbyt rzadko, by zakup się opłacił? Firma Blade ma na to radę. Wynajem gamingowej maszyny. Nie dostęp do bazy gier, ale zdalny dostęp do peceta wysokiej klasy. Usługa nazywa się Shadow w jej ramach Blade oferuje dostęp do peceta z  czterordzeniowym i ośmiowątkowym procesorem Intel Xeon, 12 GB RAM typu DDR4, kartą grafiki NVIDIA GeForce GTX 1080 i dyskiem SSD o pojemności 256 GB.

Za ile ta przyjemność? To już różnie. W zależności od kraju, z którego pochodzi klient. W przypadku mieszkańców St. Zjednoczonych będzie to 34,95 dol. Mieszkańcy Wlk. Brytanii zapłacą prawie 27 funtów, a Francuzi 30 euro. Na stronie można obecnie znaleźć świąteczne promocje.

Co jest niezbędne? szybki (min. 15 Mb/s) i stabilny internet oraz dowolne urządzenie z systemem nie starszym niż: Windows 7, macOS 10.10, Ubuntu 17.10, Android 5 lub iOS 11. Ten sprzęt jest wymagany wyłącznie do połączenia. Płynność gry zapewni właśnie wynajmowany komputer.