CHIP: to 7 najważniejszych technologicznych tematów roku

Fot. Frédéric BISSON
Serial "Wiedźmin" przygotowywany przez Netflix, zmiany w prawie autorskim i dom z drukarki 3D. Między innymi te tematy przykuły waszą uwagę w portalu w 2018 roku i przyniosły wiele komentarzy. Niektóre, jak np. "ACTA 2" czy kwestia bezpieczeństwa danych, z pewnością wrócą w 2019.

1 – „Wiedźmin”

Największe emocje wzbudził serial „Wiedźmin” przygotowywany przez platformę Netflix. Producenci przez kilka miesięcy umiejętnie dawkowali informacje na temat powstającej produkcji. W końcu poznaliśmy aktorów, którzy zagrają w filmie. W rolę Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (wcześniej znany z tytułowej kreacji w „Supermanie”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się informacja o tym, że zagraniczne media „odkryły” polski serial z Michałem Żebrowskim i Zbigniewem Zamachowskim z 2001 roku. W związku z tym postanowiliśmy odświeżyć historię książek i adaptacji o wiedźminie, zarówno tych filmowych jak i growych. A niedługo później w sieci pojawiło się pismo Andrzeja Sapkowskiego z żądaniem wobec CD Projektu o dodatkowe wynagrodzenie na kwotę 60 milionów złotych…

wiedźmin


Ranking top10 newsów, Dzieje się, artykułów i testów w CHIP-ie w 2018 roku

Wyżej opisałem najpopularniejsze tematy, o których u nas czytaliście. Poniżej możecie poznać zestawienie 10 najczęściej klikanych pojedynczych tekstów – od początku stycznia do końca grudnia. Interesujący wybór, także dla nas.

  1. 60 metrowy dom z drukarki 3D – powstaje w 24 h i kosztuje 33 tysiące złotych” – Sylwia Zimowska.
  2. Top 5 aplikacji do nauki języka angielskiego” (2017) – Sylwia Zimowska.
  3. Plus blokuje zdalnie telefony, których użytkownicy przestali je spłacać” – Damian Kwiek.
  4. Zagraniczne media odkryły polski serial o Wiedźminie” – Jacek Tomczyk.
  5. Smartfony Samsunga, które otrzymają update do Oreo – pełna lista” – Krzysztof Bogacki.
  6. 18 najlepszych filmów o końcu świata” (2012) – Marcin Chmielewski.
  7. W Uran uderzyła planeta dwa razy większa od Ziemi” – Jacek Tomczyk.
  8. TEST: Xiaomi Redmi Note 5 – kupić chińską bestię?” – Damian Kwiek.
  9. Google zebrało o mnie 11 gigabajtów danych” – Jacek Tomczyk.
  10. 5 najpopularniejszych dystrybucji Linuxa” – Jacek Tomczyk.

Reklama

Co ciekawe, jak pewno zauważyliście, w zestawieniu najchętniej czytanych w tym roku tekstów są dwa „historyczne” – opublikowane w 2017 i 2012. To tylko pokazuje, że istnieją wątki uniwersalne, a nasze archiwum jest pokaźne i stale rośnie. Tak też będzie w 2019 roku. Dziękujemy za wasze wszystkie dotychczasowe kliki, komentarze i długie godziny spędzone w portalu. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.