Meng Wanzhou

Dyrektor finansowa Huawei aresztowana w Kanadzie

Meng Wanzhou, dyrektor finansowa koncernu Huawei (córka założyciela firmy) została aresztowana w Kanadzie na wniosek St. Zjednoczonych.  Obecnie przebywa w areszcie. Prawdopodobnie zostanie deportowana do USA. Meng Wanzhou oskarżona jest o naruszanie amerykańskich sankcji w stosunku do Iranu.

Reklama

Według serwisu BBC aresztowanie nastąpiło 1 grudnia w Vancouver, ale do tej pory udało się rzecz utrzymać w tajemnicy, a szczegóły samego aresztowania oraz wcześniejszego postępowania nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że USA od pewnego czasu prowadziły dochodzenie w sprawie naruszeń sankcji jakich dopuszczać ma się Huawei. Ambasada Chin domaga się uwolnienia dyr. Meng. Również Huawei wystosowało oświadczenie dotyczące aresztowania:
Na ironię zakrawa fakt, że dzień po aresztowaniu dyrektor finansowej Huawei, czyli 2 grudnia prezydent Trump oraz prezydent Chin Xi Jinping podpisali porozumienie, które ma kończyć wojnę handlową między USA a Chinami.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.