Mesut Ozil

Gra w Fortnite powodem kontuzji piłkarza, Mesuta Ozila?

Fot. Steindy
Napastnik Arsenalu ma kontuzję pleców i od 4 kolejek nie zagrał w żadnym futbolowym meczu. Z profilowych statystyk Ozila w "Fortnite" wynika, że spędził z komputerowym tytułem ...ponad 1700 godzin. Jeden z lekarzy spekuluje, że to mogło przyczynić się do fizycznego urazu.

Mesut Ozil nie ukrywa swojego zainteresowania grą Epic Games (jego gameplay możecie obejrzeć poniżej). Niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia poświęca „Fortnite’owi” nawet 5 godzin dziennie. Według statystyk z profilu Ozila, w popularnej produkcji rozegrał łącznie 5221 meczów. Biorąc pod uwagę, że jeden średnio trwa około 20 minut, łatwo policzyć, że to w sumie 1740 godzin albo 72 dni. Jak podejrzewa na łamach dziennika Bild lekarz Ingo Frobose, taka intensywność może sprzyjać kontuzji pleców. Częsta gra zwykle zaburza też sen.

W czerwcu Mesut Ozil został ambasadorem turnieju FIFA eWorld Cup, a w sierpniu założył własny klub e-sportowy. Jego drużyna będzie rywalizowała w rozgrywkach FIFA 19. Piłkarz Arsenalu zamierza uruchomić kanał na Twitchu, gdzie chce transmitować swoje potyczki w grze „Fortnite”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.