netflix

Netflix idzie jak burza

Fot. Netflix

Jak donosi serwis Android Police Netflix ma powody do radości. Ze sklepu Google Play aplikację serwisu streamingowego pobrało już ponad 500 mln. użytkowników. Informacja o tym jest skromna:

A przecież Netflix nie jest jedynym serwisem tego typu. W USA bardzo popularne jest Hulu, którego liczba pobrań mieści się w przedziale 10-50 milionów pobrań. Pobrania popularnych w Polsce HBO GO oraz Showmax mieszczą się w przedziale między 1 a 5 milionów. Netflix ma więc co świętować.

[banner slot=”text”]

Google Play podaje wielkości pobrań w stosunkowo szerokim zakresie. Od 1 do 5 mln, od 5 do 10 mln. Może się więc okazać, że owych 500  mln pobrań, to np. 700 mln. Pobrania nie oznaczają automatycznie liczby użytkowników. Po pierwsze istnieje zjawisko dzielenia się dostępem, po drugie aplikacje są pobierane na nowe telefony, przy ich zmianie. Mimo wszystko liczba jest imponująca.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.