hangouts

NEWS: Google Hangouts zostanie zamknięty

Z na razie nieoficjalnych informacji wynika, że Google zrezygnuje z Hangouts. Usługa ma przetrwać tylko pod postacią biznesowych elementów komunikatora - Chat i Meet. Zwykli użytkownicy w 2019 roku powinni pomyśleć nad przejściem z Hangouts do Google Duo bądź Allo. O ile chcą zostać przy rozwiązaniu tego samego wydawcy.

Według serwisu 9to5Google, który powołuje się na osoby pracujące przy Hangouts, komunikator w wersji dla zwykłych użytkowników przestanie działać w 2020 roku. Hangouts Chat i Meet nadal będą częścią biznesowego pakietu Google G Suite. Podstawową aplikację mają zastąpić rozwijane od dłuższego czasu Google Duo i Google Allo.

Google uruchomiło usługę Hangouts w 2013 roku z kolei jako następcę Google Talk. Była to domyślna aplikacja w systemie Android do rozmów indwywidualnych i grupowych, a także wbudowany czat w komputerowej wersji Gmaila. Komunikator wkrótce po premierze zaczął również obsługiwać SMS-y. Użytkownicy jednak niechętnie korzystali z tej ostatniej możliwości, dlatego Google ostatecznie napisało aplikację tylko do SMS-ów, czyli Wiadomości. Firma wyraźnie próbowała stworzyć konkurenta dla iMessage w urządzeniach Apple, ale właściciele smartfonów z Androidem woleli używać osobnych programów do różnych form komunikowania się. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.