serial 1983

Pierwszy polski serial Netflixa zbiera słabe opinie, a reżyserka ostro komentuje

W ubiegły piątek na Netflixie zadebiutował „1983” – pierwszy polski serial wyreżyserowany przez m.in. Agnieszkę Holland. Wśród dziennikarzy i widzów otrzymał on bardzo przeciętne oceny. Plusy takie jak dobre zdjęcia i scenografie przysłoniły wady. Krytykowane są m.in. słabo napisane dialogi, drętwa gra aktorska i papierowe postacie, w których motywacje ciężko uwierzyć.

Łukasz Najder, pisarz i publicysta, którego na Facebooku obserwuje ok. 24 tys. osób napisał na swoim profilu krótki post – „1983? Cały czas suchutko”, który wywołał burzliwą dyskusję. Na krytykę zareagowała sama Agnieszka Holland, która w odpowiedzi umieściła poniższy komentarz.

(fot. Facebook)

Faworyzowanie zachodnich mediów i brak pokory w stosunku do, jakby nie patrzeć, uzasadnionej krytyki, oraz przytyk w stronę gier komputerowych wywołały kolejne poruszenie. Wielu internautów uważa, że reżyserka mocno przesadziła z wpisem zamiast wyciągnąć wnioski z powszechnego niezadowolenia polskich widzów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.