qualcomm snapdragon 855

Qualcomm Tech Summit 2018

Potwierdziły się informacje dotyczące Snapdragona 855.

Większość informacji, które Qualcomm ujawnił podczas pierwszego dnia swojej konferencji potwierdziła to, co pisaliśmy wczoraj. Nowy Snapdragon rzeczywiście nosi numer 855, a nie jak przypuszczano wcześniej 8150. Modem Snapdragon X50 5G nie będzie częścią samego SoC, a częścią platformy sprzętowej udostępnionej partnerom firmy z San Diego. Producent nie zdradził szczegółów dotyczących budowy kluczowych części procesora (rdzeni CPU i GPU). To zapewne zachowano na drugi dzień konferencji.

Pierwszego dnia konferencji największym zaskoczeniem był chyba czytnik linii papilarnych Sonic. Wykonuje on mapę 3D palca, a nie tylko płaski skan. Ma to poprawić szybkość i bezpieczeństwo (fot. WCCFTEch)

Dowiedzieliśmy się natomiast, że nowy układ AI Engine ma zwiększać wydajność w obliczeniach związanych z SI dość znacząco. Snapdragon 855 ma być w takich zastosowaniach trzykrotnie szybszy niż poprzednik, dwa razy szybszy niż Kirin 980 oraz „znacznie szybszy” (tu już bez liczb) niż Apple A12. Wraz z nowym Snapdragonem zapowiedziano czytnik linii papilarnych Qualcomm Sonic, który ma być szybszy, oraz ma działać lepiej jeśli palce użytkownika nie są czyste.