qualcomm snapdragon 855

Qualcomm Tech Summit 2018

Większość informacji, które Qualcomm ujawnił podczas pierwszego dnia swojej konferencji potwierdziła to, co pisaliśmy wczoraj. Nowy Snapdragon rzeczywiście nosi numer 855, a nie jak przypuszczano wcześniej 8150. Modem Snapdragon X50 5G nie będzie częścią samego SoC, a częścią platformy sprzętowej udostępnionej partnerom firmy z San Diego. Producent nie zdradził szczegółów dotyczących budowy kluczowych części procesora (rdzeni CPU i GPU). To zapewne zachowano na drugi dzień konferencji.

Pierwszego dnia konferencji największym zaskoczeniem był chyba czytnik linii papilarnych Sonic. Wykonuje on mapę 3D palca, a nie tylko płaski skan. Ma to poprawić szybkość i bezpieczeństwo (fot. WCCFTEch)

Dowiedzieliśmy się natomiast, że nowy układ AI Engine ma zwiększać wydajność w obliczeniach związanych z SI dość znacząco. Snapdragon 855 ma być w takich zastosowaniach trzykrotnie szybszy niż poprzednik, dwa razy szybszy niż Kirin 980 oraz „znacznie szybszy” (tu już bez liczb) niż Apple A12. Wraz z nowym Snapdragonem zapowiedziano czytnik linii papilarnych Qualcomm Sonic, który ma być szybszy, oraz ma działać lepiej jeśli palce użytkownika nie są czyste.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.