rosyjski robot

Rosyjski robot o zdumiewających zdolnościach

Prawie jak żywy i niebywale inteligentny.

Jak donosi dziennik „The Guardian” podczas otwarcia corocznego forum ProjeKTOrija Rosjanie zaprezentowali robota o imieniu Borys. Robot jest zdumiewający – świetnie liczy, mówi, chodzi, a nawet tańczy, co udowodnił podrygując do hitu „Skibidi” grupy Little Big. Dziennikarze telewizji Rossija 24 przedstawili go jako przykład „supernowoczesnej” rosyjskiej myśli technicznej.

Telewizja swoje, a internauci swoje. Szybko więc zauważyli, że Borys nie ma nigdzie ani jednego czujnika. Wykonywał też wiele dziwnych jak na robota, zbędnych ruchów. Zaskakujące też dla oglądających okazało się uderzające podobieństwo Borysa do kostiumu „Robot Alosza 2.0”, będącego oficjalną maskotką forum.

A zdjęcie umieszczone na oficjalnym koncie Twittera rozwiało wszelkie wątpliwości:

Ogólnorosyjskie Forum Orientacji Zawodowej „ПроеКТОриЯ” (z ros. projektor) odbywa się od 2013 r. z inicjatywy prezydenta Putina. Podczas forum poświęconego karierze zawodowej i przyszłym wyborom z najbardziej utalentowanymi studentami spotykają się profesorowie uznanych uczelni i eksperci z największych rosyjskich firm.