samsung

Samsung rejestruje patent na składany dron

Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA zatwierdził wniosek dotyczący transformowalnych dronów. Wygląda na to, że Samsung może zostać drugim po Xiaomi dostawcą smartfonów, który sprzedawałby także małe bezzałogowce.

Drony ze śmigłami chowanymi w obudowie nie są niczym nowym. Ale pomysł Samsunga zakłada jeszcze bardziej kompaktowe urządzenie – kwadrokopter miałby nie tylko składane ramiona, ale też samą obudowę. Dzięki temu w plecaku czy torbie zajmie mniej miejsca.

Na pokładzie drona Samsunga znalazłby się ponadto szereg sensorów: barometr, kompas, żyroskop, czujniki ultradźwiękowe oraz mierzące temperaturę i ultrafioletowe światło. Tym samym widać, że przeznaczenie urządzenia wykraczałoby poza zwykłe użytkowanie.

dron
Patent Samsunga (graf. Gizmochina)

W patencie jest mowa o podłączeniu drona nie tylko do smartfonu czy tabletu, ale też do np. pralki i lodówki. Trudno powiedzieć po co, bo do automatycznego rozwieszania prania czy podawania napojów wciąż jeszcze chyba dość daleka droga…

Oczywiście sam patent nie oznacza, że Samsung na pewno rozpocznie produkcję dronów, choć już w 2016 roku firma zarejestrowała latający wyświetlacz, który przypominał konstrukcją nieduży kwadrokopter. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.