Zdjęcia nieistniejących osób wykonane przez sztuczną inteligencję nvidii

SI NVIDII tworzy realistyczne zdjęcia… nieistniejących osób

Za proces odpowiadają algorytmy GAN.

Algorytmy GAN badają trzy zestawy cech sfotografowanych osób. Na ich podstawie powstaje nowe zdjęcie. Sztuczna inteligencja bierze pod uwagę ogólne cechy, takie jak kształt twarzy, fryzura i poza. Drugi zestaw wyróżników dotyczy elementów twarzy: nosa, kości policzkowych i ust. Z trzeciego zdjęcia SI „pożycza” z kolei bardziej subtelne detale, takie jak odcień skóry, kolor włosów i oczu.

SI Nvidii jest w stanie odmłodzić wygląd osoby, a nawet zmienić jej charakterystykę etniczną. Algorytmy pozwalają także tworzyć realistycznie wyglądające obrazy zwierząt, przedmiotów i całych pomieszczeń. Narzędzie umożliwia dobieranie wag do poszczególnych parametrów. Dzięki temu kontrola nad ostatecznym zdjęciem jest wysoka. Niewykluczone, że podobna technika oparta o SI w przyszłości wyprze serwisy udostępniające ilustracyjne fotografie. Program powinien być w stanie sam opracowywać dowolne zdjęcia o zadanych parametrach.

Sztuczna inteligencja od dawna sprawdza się w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazów. Niedawno pisaliśmy o narzędziu Comixify stworzonym przez naukowców z Politechniki Warszawskiej, które przerabia nagrania wideo na komiksy. | CHIP