Zapowiedź telefonu Oppo z aparatem z 10-krotnym zoomem

10-krotny zoom optyczny w smartfonie?

Chińska firma, numer 5 na światowej liście największych producentów smartfonów, chce zaskoczyć nas kolejnym osiągnięciem w dziedzinie mobilnej fotografii. Kolejnym? Owszem. Oppo na targach MWC 2017 w Barcelonie nie pokazało nowych telefonów, a kompaktowy moduł podwójnego aparatu fotograficznego z 5-krotnym zoomem optycznym. Teraz producent chce zaprezentować rozwiązanie jeszcze bardziej zaawansowane: 10-krotne powiększenie optyczne dla smartfonów. Gdzie jest haczyk? Jak dotąd producent nie zastosował swojego modułu fotograficznego z 2017 roku w żadnym telefonie, co może sugerować iż rozwiązanie nie działa idealnie lub okazało się trudne lub drogie w produkcji. Premiera modułu zdolnego do 10-krotnego powiększenia obrazu już 16 stycznia.

Zapowiedź prezentacji pojawiła się w chińskich mediach w weekend. Jeżeli producent zdoła wprowadzić do produkcji smartfony wykorzystujące nowe rozwiązanie, z pewnością znajdą one nabywców (fot. Oppo)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.