plakat kampanii społecznej "dziecko w sieci"

41-latek podrywał dzieci na czacie „Fortnite”

41-letni mężczyzna, mieszkaniec Florydy, został aresztowany i oskarżony o nagabywanie dzieci i skłanianie ich do czynności seksualnych, do czego wykorzystywał czat gry „Fortnite”. Na komputerze oskarżonego, Anthony’ego Gene’a Thomasa z Broward County znaleziono zdjęcia i filmy co najmniej jednej nieletniej ofiary. Policja stanu Floryda uważa, że poszkodowanych może być 20 innych osób.

Reklama

– Ta sprawa jest niepokojąca nie tylko dlatego, że wiąże się z pornografią dziecięcą, ale także dlatego, że do komunikacji z ofiarą wykorzystano popularną grę online – powiedziała prokurator generalna stanu Floryda Ashley Moody.

Tryb battle royale w „Fortnite” to gra, w której gracze mogą ze sobą współpracować, także z obcymi osobami. Czat głosowy nie jest moderowany i można go wprawdzie wyłączyć, ale znacząco utrudnia to kooperację. Polska „Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę” (wcześniej „Dzieci w sieci”) od wielu lat propaguje bezpieczne zachowanie i nakłania rodziców do większej baczności. Nigdy bowiem nie wiadomo, ile tak naprawdę lat ma ten „Wojtek”.

 

 

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.