Dowody osobiste na taśmie produkcyjnej

E-dowód coraz bliżej

Według informacji opublikowanej przez MSWiA Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA wraz z PWPW zakończyło testy personalizacji blankietów e-dowodu. To znaczy, już wkrótce może rozpocząć się wydawanie spersonalizowanych dowodów z warstwą elektroniczną.

Testy prowadzone w CPD miały odpowiedzieć na pytanie, czy rozwiązanie dostarczone przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych jest kompatybilne z parkiem maszyn w CPD. Operacja stanowiła ostatni krok w przygotowaniach MSWiA do wydawania pierwszego polskiego dowodu cyfrowego.

[banner slot=”text”]

Prowadzone są jeszcze testy bezpieczeństwa w PWPW. Ostatni etap, jaki został do wykonania w projekcie, to testy całego procesu wydawania dowodów osobistych w gminach. Ministerstwo podkreśla, że z dowodu elektronicznego będzie można korzystać również w tradycyjny sposób. Na dokumencie nadrukowane zostaną wszystkie niezbędne dane.

A o procesie cyfryzacji naszego kraju przeczytacie więcej w naszym okładkowym artykule „Supeł krajowy„.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.