wydawanie e-dowodów

E-dowód już w marcu

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

18 stycznia informowaliśmy o tym, że Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA zakończyło testy blankietów e-dowodu. Teraz poznaliśmy dokładną datę wprowadzenia dowodów osobistych z czipem. Już 4 marca można będzie składać wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego. Dokumenty tożsamości będą podobne do obecnie stosowanych, z tą różnicą, że na wbudowanym układzie scalonym znajdzie się zdjęcie biometryczne i inne dane osobowe. Wymiana będzie rozłożona na 10 lat, a w pierwszej kolejności nowe dowody osobiste otrzymają osoby, którym kończy się ważność starych dokumentów.

— E-dowód to wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną — mówi w rozmowie z CHIP-em Marek Zagórski, minister cyfryzacji. — Będzie bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.

nowe dowody tożsamości z wbudowanym czipem
Nowe dowody osobiste poza wbudowanym czipem niewiele będą się różniły od dotychczasowych (graf. Ministerstwo Cyfryzacji)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.