World Trade Center

Grupa hakerów wykradła dokumenty związane z atakiem na WTC

Grupa hakerów o nazwie TheDarkOverload twierdzi, że posiada dostęp do kilkunastu tysięcy dokumentów związanych z zamachem z 11 września 2001 roku. Hakerzy twierdzą, że dokumenty wykradli z firm ubezpieczeniowych Hiscox Syndicates, Lloyds of London oraz Silverstein Properties. Hakerzy twierdzą, że udostępnią wszystkie dokumenty, jeśli nie otrzymają okupu. Według nich dokumenty mają m.in zawierać odpowiedzi na pytania dotyczące krążących w społeczeństwie teorii spiskowych.

Reklama

Fakt, że doszło do włamania potwierdzili przedstawiciele firmy Hiscox. Według nich w posiadanie grupy weszły dokumenty związane z postępowaniami sądowymi prowadzonymi po ataku na World Trade Center. Hakerzy zażądali okupu w kryptowalucie. Na potwierdzenie swoich słów grupa opublikowała część dokumentów.

Grupa jest znana z wykradzenia w kwietniu 2017 r. najnowszych produkcji Netflixa. Łupem padł wówczas najświeższy sezon „Orange is new black”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.